Dane parafialne

Parafia Rzymsko - Katolicka
Wniebowzięcia NMP

ul. Grunwaldzka 32
36 - 130 Raniżów
tel. (17)2285010
Numer konta
14915910492002100011400001

Szukaj na stronie

Ogłoszenia parafialne

34 NIEDZIELA ZWYKŁA- 26 Listopada 2023 r.

Niedziela Chrystusa Króla

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Dziś przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Chwała, moc i dziękczynienie należy się Naszemu Panu, z którym kończymy kolejny Rok Liturgiczny w Kościele. Wiara jest darem nadprzyrodzonym, który otrzymaliśmy na chrzcie św., ale wymaga ona ciągłego pogłębiania, przez modlitwę, przez czytanie Pisma Św. ,katechezę, czytanie dobrych książek i czasopism. Pamiętajmy o tym!

2.Dzień Dzisiejszy to także patronalne święto Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Dzisiaj po Komunii św. wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz odmówimy akt zawierzenia świata Najświętszemu Sercu Jezusowemu. W tym tygodniu I piątek i sobota miesiąca. Chorych odwiedzimy od godz. 9.00 Poręby, Posuchy, Zielonka, Staniszewskie. Raniżów od godz. 14.00.

3.Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy Nowy Rok Kościelny, pierwszą niedzielą Adwentu. Okres Adwentu ma nas przygotować na święta Bożego Narodzenia, na spotkanie z Chrystusem, który ma się w nas narodzić.

4.Przypominamy o modlitwie za naszych zmarłych. Za zmarłych z naszej wspólnoty, parafialnej, wypomnianych w wypominkach codziennie jest odmawiany różaniec św. dzisiaj o godz.16.30.

5.We wtorek-28.11- przypada 8 rocznica śmierci ks. Kan. Henryka Smaronia. Msza św. w intencji Ks. Kanonika zostanie odprawiona o godz.17.00.

6.Spotkania duszpasterskie:W poniedziałek o godz.15.30 spotkanie Stowarzyszenia Cudownego Medalika.Spotkanie Biblijne w poniedziałek po Mszy Świętej wieczorem. Ministranci w Porębach we wtorek o 16.00, lektorzy w Raniżowie po Mszy Świętej wieczorem. Ministranci w środę o 16.00. Oaza starsza w piątek o 18.00. Schola dziecięca w sobotę o 10.00 po niej Oaza Dzieci Bożych.
Składamy serdecznie podziękowania dla Prezes Piekarni Samopomoc Chłopska w Raniżowie, pani Marii Warzocha za ufundowanie poczęstunku dla Minstrantów w czasie Turnieju Piłki Halowej i dla młodzieży biorącej udział w wczorajszym spotkaniu. Bóg zapłać.

8.Wspólnota dzieła Intronizacji NSPJezusa działająca przy naszej Parafii organizuje wyjazd do Torunia na spotkanie Radia M aryja. Wyjazd w piątek 1 grudnia,powrót w niedzielę. W drodze nocleg w Warszawie.Koszt ok.300 zł. Zapisy w kiosku i w zakrystii.

9.Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej. Można zakupić „Mały Gość niedzielny dla dzieci. W numerze niespodzianka-gwiazda,która świeci w nocy.. Jest piękny album o Bł. Kard. Stefanie Wyszyńskim w cenie 20 zł. Są inne ciekawe książki i kolorowanki dla dzieci. Zapraszamy!Można już dziś kupować świece na stół wigilijny,w cenie 12 zł,jest też kilka dużych świec w cenie 25 zł.

10.Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz Parafii.Ubiegłą niedzilę na wykończenie Kaplicy cmentarnej złozono28.145 zł. Na konto wpłynęła suma 11.870 zł. Ks.Marek na budowę koscioła zebrał 9.960 zł.Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za tak otwarte serce.

13.Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Kasztanowej, było tylko 4 osoby. Na tej ulicy jest ok. 20 domów, dlatego prosimy tych ,którzy nie mogli do sprzątania w piątek o godz.18.15.

14. Zapowiedzi przedślubne:

1) Krzysztof Mateusz Piekarz – kawaler z Raniżowa i Angelika Sobuś – panna z Wydrze par. Brzóza Stadnicka – Zapowiedź 2.

2) Krystian Charyasz – kawaler z Skarżyska Kamiennej i Gabriela Rzeszutek – panna z Raniżowa – Zapowiedź 2.

15.Wszystkim życzymy radosnego wypoczynku, a solenizantom i jubilatom życzymy Bożego Błogosławieństwa i zdrowia.