Dane parafialne

tel. (17)2285010
Numer konta
14915910492002100011400001

Uroczystość Najświętszej Trójcy– 26 maja 2024r.

Ogłoszenia Parafialne

1.Boża rzeczywistość nie jest łatwa do pojęcia ludzkim rozumem. Prawda wiary o jednym Bogu w trzech Osobach należy niewątpliwie do najtrudniejszych problemów, z jakimi spotyka się wierzący człowiek. Nie wszystko zostało odkryte przed naszym rozumem. Dlatego stajemy z pokorą wobec Bożej tajemnicy Trójcy Świętej.

2.W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Porządek Mszy św. tak jak w niedzielę, nie będzie tylko Mszy św. o godz. 15.00 .Po sumie wyruszy procesja Eucharystyczna ,trasa ul. Grunwaldzka,tzw.Skotnia ul. Słowackiego,Sienkiewicza,Rzeszowska,ul. Remizastrażacka,Św. Floriana,Młynska, ul.Wolska i zakończenie przy figurze Jezusa Miłosiernego na Rynku .Prosimy o przygotowanie ołtarzy. Pierwszy ołtarz przy szkole Podstawowej,przy krzyżu,drugi na ul. Sienkiewicza,trzeci przy remizie,czwarty na końcu ul. Św. Floriana,na skrzyżowaniu z ulicą Młyńską. Wszystkie dzieci zapraszamy: dziewczynki do sypania kwiatów,chłopcy do dzwonienia. W tym roku dziewczynki z klasy III i IV poniosą lilijki. Dziękujemy tym wszystkim,którzy kultywują tą przepiękną raniżowską tradycję. Zapraszamy najmłodszych z rodzicami.

3.Cały tydzień, będziemy obchodzić oktawę Bożego Ciała z procesja Eucharystyczną wokół kościoła, na którą zapraszamy parafian, minstrantów, dzieci zapraszamy do sypania kwiatów. W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca. Procesja fatimska do kapliczki w borze- ul. Rzeszowska. W następna niedzielę,zmiana tajemnic różańcowych.

4. Dzisiaj rocznica pierwszej Komunii św .dla dzieci z klas IV NA Mszy św. o godz.11.30.Modlimy się za te dzieci, dziekujemy rodzicom za posprzatanie kościoła ,za dar ołtarza,którym jest kielich. Pamiętajmy o naszej rocznicy pierwszej Komunii św., która to rocznica?

5.Przypominamy,że w naszej parafii trwa w każdy piątek adoracja eucharystyczna. Zapraszamy na modlitwę od godz.7.00 do 18.00.dziękujemy serdecznie tym wszystkim,którzy nie zostawiają Jezusa samego,Wiele łask spływa w tym czasie na naszą Parafię. Bogu niech będą dzięki!

6.W sobotę, 8 czerwca br. odbędzie się XV Sandomierski Rajd Papieski. Tym razem trasa powiedzie z Sandomierza do Rozwadowa Rajd wystartuje z Rynku Starego Miasta o godz. 9.00. Biuro organizacyjne Rajdu będzie czynne od 8:00 do 8:45 /Rynek Starego Miasta w Sandomierzu/.Zgłoszenie, oświadczenia i regulamin imprezy można pobrać ze strony internetowej Urzędu Miasta w Sandomierzu – www.sandomierz.pl,.

7. Małżonków pragnących pogłębić swoją wiarę, poznać ciekawych ludzi,

miło i rodzinnie spędzić czas , poznać piękne zakątki naszego kraju,

zapraszamy do Sandomierza i w Bieszczady, do Uherc Mineralnych

Sandomierz w dniach 28.06 - 04.07.2024r.

Uherce Mineralne 16.07 – 01.08.2024r. Organizatorem jest Domowy Kościół, Gałąź Rodzinna Ruchu Światło –Życie.Zapewniona jest opieka dla dzieci , w czasie , gdy są zajęcia dla rodziców. Szczegółowe informacje w zakrystii . Serdecznie zapraszamy.

8.Spotkanie Biblijne w poniedziałek po Mszy Świętej wieczorem. Ministranci w Porębach we wtorek o godzinie 17.00, lektorzy i ministarnci w Raniżowie po Mszy Świętej wieczorem. Oaza w piątek o 19.00. Schola dziecięca w sobotę o godz 10.00 po niej Oaza Dzieci Bożych.
Zachęcamy do uczestnictwa młodzież i dzieci w Diecezjalnym Dniu Młodych w Staliwej Woli - Rozwadów 8 czerwca. Zapisy w zakrystii.

9.Dziękujemy za wszelkie ofiary,szczególnie na Kaplicę cmentarną. W ubiegłą niedzielę zebrano kwotę 18.125 zł+wpłaty w miesiącu kwietniu n akonto-6.250 zł.Dziękujemy za zrozumienie i ofiarność.

10.Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Są nowe bardzo ciekawe kolorowanki dla najmłodszych. Jest nowe czasopismo wydawane przez Redakcję Niedzieli ,w formie albumowej,w cenie 15 z

11.Zachęcamy do udziału w wakacyjnych Rekolekcjach Oazowych oraz Wakacji z Wartościami w Radomyślu nad Sanem dzieci i młodzież.

12.Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za zorganizowanie i uczestnictwo ,w pielgrzymce dziękczynnej do Krakowa.

13.Parafia organizuje pielgrzymkę do Grecji w dniach 16-23.08.2024.Pozostało 3 miejsca,są chętni z innych miejscowości,parafianie maja pierwszeństwo .Zgłoszenia do jutra. Zaliczka do dnia 5.06.w kwocie 1000 zl.

14.Zapowiedzi:

1)Bartosz Maciej Kowalski-kawaler z Raniżowa i Anna Ewelina Brzozowska-zapowiedź 3.

2)Krystian Paweł Kata-kawaler z Porąb Wolskich i Iwona Anna Tęcza-panna z Porąb Wolskich-zapowiedź 3.

3)Rafał Świtała-kawaler z Chynowej k.Ostrowa Wielkopolskiego i Justyna Rzeszutek-panna z Raniżowa -zapowiedź 2.

4)Mateusz Kosiorowski-kawaler z Woli z Rusinowskiej i Paulina Ofiara-panna z Porąb Wolskich-zapowiedź 1

15.Zapraszamy do posprzątania kościoła ,w sobotę na godz.9.00 mieszkańców Staniszewskiego,numery od 96 do 106.

16.Niech Bóg jeden w Trójcy św. prowadzi i błogosławi. Szczęść Boże.