Dane parafialne

tel. (17)2285010
Numer konta
14915910492002100011400001

V Niedziela Zwykła- 5 luty 2023 r.

Ogłoszenia Parafialne

1.Jak dobrze, gdy są w pobliżu nas ludzie życzliwi, którzy wskażą nam drogę do Jezusa. Ważne jednak jest, aby sami autentycznie żyli wiarą. Wtedy nie trzeba wielkich słów, bo wystarczy świadectwo. To zadanie jest powinnością chrześcijańskich rodziców. Oni mają uczyć swe dziecko o Bogu i prowadzić je do Niego. Ich własna droga do konfesjonału wskaże także dziecku, dobry kierunek. Bóg jest dobry i miłosierny, pamiętajmy o tym, w codziennym życiu.

2.W dniu 11 lutego-w sobotę; we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes będziemy przeżywać Światowy Dzień Chorego. Modlimy się za wszystkich chorych, zapraszamy na Mszę św. o godz.9.00, będą specjalne modlitwy za chorych i błogosławieństwo ,także w czasie rekolekcji wielkopostnych będzie nabożeństwo dla chorych. Ks. Bp Krzysztof Nitkiewicz pozdrawia wszystkich chorych i każdy otrzyma błogosławieństwo i pamiątkową obrazek od Ks. Biskupa.

3.Spotkania duszpasterskie:

Spotkanie Biblijne w poniedziałek po Mszy Świętej wieczorem. Ministranci w Porębach we wtorek o 16.00, lektorzy starsi w Raniżowie po Mszy Świętej wieczorem. Ministranci młodsi w środę o 16.00. Kandydaci na ministranta w czwartek po Mszy Świętej wieczorem. Oaza starsza w piątek po Mszy Świętej wieczorem. Schola w sobotę o 10.00 i po niej Oaza Dzieci Bożych.
Spotkanie klas VI przygotowujących się do Bierzmowania we wtorek o 16.00. Za tydzień w Niedziele spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej po Mszy Św. o godz. 15.00.

4.Bóg zapłać za wszelkie ofiary, szczególnie za datki zebrane dla sióstr Klarysek w Sandomierzu, zebrane ,w dniu 2 lutego. Zebrano sumę 2350 zł. Siostry modlą się w naszej intencji. Dzisiejsza taca przeznaczona na Seminarium Duchowne w Sandomierzu i Kurię Biskupią.

5.Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej. Można kupić nowe książki i kolorowanki dla dzieci.

6 .Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Osiedla Lisy,od num.1 do 16 W sobotę zapraszamy mieszkańców ul. Osiedla Lisy,od num.17 do końca tej ulicy ,na godz.10.00.

7.Dziękujemy wszystkim,którzy uczestniczyli w 33-dniowych rekolekcjach zawierzenia Panu Jezusowi przez zawierzenie Maryi.

8.Wszystkim życzymy radosnych przeżyć. Solenizatom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia i modlitwę. Szczęść Boże!