Dane parafialne

Parafia Rzymsko - Katolicka
Wniebowzięcia NMP

ul. Grunwaldzka 32
36 - 130 Raniżów
tel. (17)2285010
Numer konta
14915910492002100011400001

Szukaj na stronie

Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Najświętszej Trójcy– 26 maja 2024r.

Ogłoszenia Parafialne

1.Boża rzeczywistość nie jest łatwa do pojęcia ludzkim rozumem. Prawda wiary o jednym Bogu w trzech Osobach należy niewątpliwie do najtrudniejszych problemów, z jakimi spotyka się wierzący człowiek. Nie wszystko zostało odkryte przed naszym rozumem. Dlatego stajemy z pokorą wobec Bożej tajemnicy Trójcy Świętej.

2.W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Porządek Mszy św. tak jak w niedzielę, nie będzie tylko Mszy św. o godz. 15.00 .Po sumie wyruszy procesja Eucharystyczna ,trasa ul. Grunwaldzka,tzw.Skotnia ul. Słowackiego,Sienkiewicza,Rzeszowska,ul. Remizastrażacka,Św. Floriana,Młynska, ul.Wolska i zakończenie przy figurze Jezusa Miłosiernego na Rynku .Prosimy o przygotowanie ołtarzy. Pierwszy ołtarz przy szkole Podstawowej,przy krzyżu,drugi na ul. Sienkiewicza,trzeci przy remizie,czwarty na końcu ul. Św. Floriana,na skrzyżowaniu z ulicą Młyńską. Wszystkie dzieci zapraszamy: dziewczynki do sypania kwiatów,chłopcy do dzwonienia. W tym roku dziewczynki z klasy III i IV poniosą lilijki. Dziękujemy tym wszystkim,którzy kultywują tą przepiękną raniżowską tradycję. Zapraszamy najmłodszych z rodzicami.

3.Cały tydzień, będziemy obchodzić oktawę Bożego Ciała z procesja Eucharystyczną wokół kościoła, na którą zapraszamy parafian, minstrantów, dzieci zapraszamy do sypania kwiatów. W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca. Procesja fatimska do kapliczki w borze- ul. Rzeszowska. W następna niedzielę,zmiana tajemnic różańcowych.

4. Dzisiaj rocznica pierwszej Komunii św .dla dzieci z klas IV NA Mszy św. o godz.11.30.Modlimy się za te dzieci, dziekujemy rodzicom za posprzatanie kościoła ,za dar ołtarza,którym jest kielich. Pamiętajmy o naszej rocznicy pierwszej Komunii św., która to rocznica?

5.Przypominamy,że w naszej parafii trwa w każdy piątek adoracja eucharystyczna. Zapraszamy na modlitwę od godz.7.00 do 18.00.dziękujemy serdecznie tym wszystkim,którzy nie zostawiają Jezusa samego,Wiele łask spływa w tym czasie na naszą Parafię. Bogu niech będą dzięki!

6.W sobotę, 8 czerwca br. odbędzie się XV Sandomierski Rajd Papieski. Tym razem trasa powiedzie z Sandomierza do Rozwadowa Rajd wystartuje z Rynku Starego Miasta o godz. 9.00. Biuro organizacyjne Rajdu będzie czynne od 8:00 do 8:45 /Rynek Starego Miasta w Sandomierzu/.Zgłoszenie, oświadczenia i regulamin imprezy można pobrać ze strony internetowej Urzędu Miasta w Sandomierzu – www.sandomierz.pl,.

7. Małżonków pragnących pogłębić swoją wiarę, poznać ciekawych ludzi,

miło i rodzinnie spędzić czas , poznać piękne zakątki naszego kraju,

zapraszamy do Sandomierza i w Bieszczady, do Uherc Mineralnych

Sandomierz w dniach 28.06 - 04.07.2024r.

Uherce Mineralne 16.07 – 01.08.2024r. Organizatorem jest Domowy Kościół, Gałąź Rodzinna Ruchu Światło –Życie.Zapewniona jest opieka dla dzieci , w czasie , gdy są zajęcia dla rodziców. Szczegółowe informacje w zakrystii . Serdecznie zapraszamy.

8.Spotkanie Biblijne w poniedziałek po Mszy Świętej wieczorem. Ministranci w Porębach we wtorek o godzinie 17.00, lektorzy i ministarnci w Raniżowie po Mszy Świętej wieczorem. Oaza w piątek o 19.00. Schola dziecięca w sobotę o godz 10.00 po niej Oaza Dzieci Bożych.
Zachęcamy do uczestnictwa młodzież i dzieci w Diecezjalnym Dniu Młodych w Staliwej Woli - Rozwadów 8 czerwca. Zapisy w zakrystii.

9.Dziękujemy za wszelkie ofiary,szczególnie na Kaplicę cmentarną. W ubiegłą niedzielę zebrano kwotę 18.125 zł+wpłaty w miesiącu kwietniu n akonto-6.250 zł.Dziękujemy za zrozumienie i ofiarność.

10.Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Są nowe bardzo ciekawe kolorowanki dla najmłodszych. Jest nowe czasopismo wydawane przez Redakcję Niedzieli ,w formie albumowej,w cenie 15 z

11.Zachęcamy do udziału w wakacyjnych Rekolekcjach Oazowych oraz Wakacji z Wartościami w Radomyślu nad Sanem dzieci i młodzież.

12.Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za zorganizowanie i uczestnictwo ,w pielgrzymce dziękczynnej do Krakowa.

13.Parafia organizuje pielgrzymkę do Grecji w dniach 16-23.08.2024.Pozostało 3 miejsca,są chętni z innych miejscowości,parafianie maja pierwszeństwo .Zgłoszenia do jutra. Zaliczka do dnia 5.06.w kwocie 1000 zl.

14.Zapowiedzi:

1)Bartosz Maciej Kowalski-kawaler z Raniżowa i Anna Ewelina Brzozowska-zapowiedź 3.

2)Krystian Paweł Kata-kawaler z Porąb Wolskich i Iwona Anna Tęcza-panna z Porąb Wolskich-zapowiedź 3.

3)Rafał Świtała-kawaler z Chynowej k.Ostrowa Wielkopolskiego i Justyna Rzeszutek-panna z Raniżowa -zapowiedź 2.

4)Mateusz Kosiorowski-kawaler z Woli z Rusinowskiej i Paulina Ofiara-panna z Porąb Wolskich-zapowiedź 1

15.Zapraszamy do posprzątania kościoła ,w sobotę na godz.9.00 mieszkańców Staniszewskiego,numery od 96 do 106.

16.Niech Bóg jeden w Trójcy św. prowadzi i błogosławi. Szczęść Boże.