Papieski Rajd Rowerowy

100 3474 resizeW sobotę, 16 czerwca 2012 roku ośmioro parafian wraz z ks. Proboszczem wyruszyło w trasę rajdu rowerowego. Tym razem celem naszej wspólnej drogi był Radomyśl n/Sanem, gdzie udaliśmy się, by uczestniczyć w III Papieskim Rajdzie Rowerowym. Pomysłodawcą, a zarazem inicjatorem tegoż rajdu jest ksiądz biskup ordynariusz Krzysztof Nitkiewicz, który tak jak i jego diecezjanie, przyjechał rowerem, by u stóp Matki Bożej Bolesnej w Radomyślu n/Sanem dziękować za dar błogosławionego Jana Pawła II oraz popularyzować jazdę na rowerze jako najprostszą formę aktywności ruchowej.

Uczestnicy rajdu z parafii Raniżów, pokonali rowerem ponad 80 km. Trasa wiodła przez: Wolę Raniżowską, Wilczą Wolę, Bojanów, Stany, Przyszów, Rozwadów, Wolę Rzeczycką, Radomyśl i Grębów. Po drodze skorzystaliśmy z gościnności ks. Proboszcza parafii Przyszów, u którego mogliśmy się posilić. Zostaliśmy również przyjęci i ugoszczeni w Domu Rekolekcyjnym w Radomyślu przez ks. Adama Stachowicza, który przed laty posługiwał w naszej parafii jako diakon. W czasie rajdu zrobiliśmy sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie z księdzem biskupem Krzysztofem Nitkiewiczem.

Na koniec – chcieliśmy podziękować księdzu Proboszczowi naszej parafii, za troskę  zarówno o nasze siły duchowe jaki i fizyczne. Na przyszłość zapraszamy wszystkich chętnych do aktywnego włączania się do podobnych inicjatyw.

Uczestnicy Rajdu