Podejmij wyzwanie

Trwa rekrutacja na wolontariuszy Szlachetnej Paczki.

Już po raz 4 rusza akcja Szlachetnej Paczki w naszej gminie. Głównym celem projektu jest zorganizowanie jednorazowej pomocy dla rodziny znajdującej się w trudnej sytuacji materialnej w naszych okolicach. Zgłaszają się darczyńcy z całej Polski, którzy robią paczki i przekazują je do magazynu, a następnie wolontariusze wręczają je rodzinom. Finał projektu jest przed świętami Bożego Narodzenia. Są to wspaniałe chwile, zarówno dla potrzebujących, jak i wolontariuszy.

Serdecznie zachęcamy do włączenia się w szlachetną pomoc poprzez aplikowanie na wolontariuszy.

Zadania wolontariusza to

1. Zgłoszenie się na wolontariusza.
  2. Odbycie bezpłatnych szkoleń, które odbędą się w Raniżowie.
  3. Przeprowadzenie wywiadu w rodzinie
  4. Kontaktowanie się z darczyńcą i wspieranie go w przygotowaniu pomocy.
  5. Dostarczenie paczki do rodziny i wysłanie relacji dla darczyńcy.

Jakie są wymagania, by zostać wolontariuszem?

1. Ukończone 18 lat.
  2. Chęć pomagania innym.
  3. Odpowiedzialność za swoje zadania i ich owoce.
  4. Dobra organizacja.
  5. Dostęp do internetu.

Co można zyskać?

1. Certyfikat pracy w wolontariacie.
  2. Ogromną radość z niesienia pomocy innym.
  3. Możliwość działania w zespole ludzi z pasją.
  4. Szansa sprawdzenia się.

Rejestracja odbywa się na stronie www.superw.pl

Wszelkie informacje udzielane będą poprzez mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. bądź telefonicznie: 695-931-157

Lider Gminy Raniżów i okolic

Urszula Jaskuła

Akcja Szlachetna Paczka poszukuje wolontariuszy, którzy chcieliby pomóc potrzebującym rodzinom Gminy Raniżów i okolic. Projekt ten działa w naszej gminie od 2009 roku. Głównym celem jest zorganizowanie paczki dla rodzin, które dzisiaj przegrywają. W ten sposób Szlachetna Paczka chce zainspirować osoby w trudnej sytuacji do działania i wzięcia odpowiedzialności za swoje życie.

Wolontariuszem może stać się każda pełnoletnia i odpowiedzialna osoba: studenci, osoby pracujące. Do zadań wolontariusza należy wizyta w ubogiej rodzinie i przeprowadzenie ankiety dotyczącej jej potrzeb. Następnie wprowadzenie tych danych do bazy internetowej, aby prywatni darczyńcy mogli wybrać jedną z nich i przygotować dla niej paczkę na święta. Więcej informacji znajduje się na stronie www.szlachetnapaczka.pl

Wszystkie zainteresowane osoby proszone są o zgłoszenie się do KOŃCA WRZEŚNIA. Dane kontaktowe dostępne są w gablocie w przedsionku.