Wizytacja Kanoniczna 2013 - dzień II

DSC 0121 resizeZa nami już drugi dzień Wizytacji Kanonicznej przez księdza Bpa Edwarda. Taj jak zapowiadano w programie pierwszym punktem tego dnia były odwiedziny i spotkania z osobami chorymi a następnie z rodzinami kapłanów i sióstr zakonnych pochodzących z naszej parafii. Łącznie ks. Bp. odwiedził 10 miejsc i spotkał się z ponad 30 osobami. Kolejny punkt to spotkanie z Radą Parafialną i innymi wspólnotami w kościele. Po obiedzie według planu Koronka do Bożego Miłosierdzia i spotkanie ze wspólnotą z Porąb Wolskich i Posuch, która dopisała. Następnie powrót do Raniżowa, nawiedzenie cmentarza i modlitwa przy grobach kapłanów, proboszczów i wszystkich wiernych. I ostatni już aspekt i punkt spotkania Eucharystia, po której nastąpiły podziękowania i oficjalne pożegnanie dostojnego gościa. Aczkolwiek ks. Biskup zapowiedział, że będzie nam towarzyszył jeszcze jutro na Mszy św. o godz.  .

Z tekstu podziękowań:

Z różnych okazji przybywa do nas ksiądz biskup, ale wizytacja kanoniczna jest spojrzeniem na pracę księży i zaangażowanie ludzi świeckich w parafii.

Jesteśmy ogromnie wdzięczni i w imieniu rodzin naszej parafii dziękujemy za twój dwudniowy trud posługi biskupiej i duszpasterskiej. Za wszystko coś w tym czasie dobrego dla nas uczynił. Za wczoraj, wizytując nasze szkoły, spotykając się z grupami i wspólnotami naszej parafii, także za dzień dzisiejszy, kiedy odwiedziłeś rodziny kapłańskie i tych których dotknął krzyż choroby i cierpienia. Ale szczególnie dziękujemy za to wyjątkowe spotkanie na Eucharystii, która jest szczytem i źródłem, źródłem z którego zawsze chcemy czerpać.

My parafianie mile wspominać będziemy spotkania z naszym Dostojnym Gościem z racji Jego ogromnej otwartości, pokory i łatwości, z jaką potrafił nawiązać kontakt z każdą, jakże odrębną grupą parafian.

Nie kryliśmy zadowolenia, kiedy pod naszym adresem płynęły z ust Księdza Biskupa ciepłe słowa.

Niech słowa, miłe słowa, jakie przyszło nam usłyszeć w ciągu tej wizytacji od naszego Biskupa, stanowią dla każdego z nas zachętę na całe lata do jeszcze większego zaangażowania się na rzecz naszej chrześcijańskiej wspólnoty.

Obiecujemy brać sobie do serca dobre rady i wskazania, których nam udzieliłeś. Obiecujemy trwać w miłości Chrystusa, której ty jesteś niezmordowanym świadkiem i głosicielem. A otrzymane błogosławieństwo, którego nam udzielisz niech zaowocuje wzrostem i pogłębieniem naszej wiary.