XIII Dzień Papieski

DSC 0085Nieprzerwanie od 2001 roku niedziela bezpośrednio poprzedzająca 16 października (dzień, kiedy 35 lat temu, kardynał Karol Wojtyła został wybrany na papieża) jest w polskim Kościele przeżywana jako Dzień Papieski. W tym roku obchodziliśmy już go po raz XIII pod hasłem „Jan Paweł II – Papież Dialogu” mając zwrócić naszą uwagę na coraz większe problemy z komunikacją między ludźmi, szczególnie o odmiennych poglądach. Tegoroczne obchody były tym bardziej wyjątkowe, gdyż rozpoczynały bezpośrednie przygotowania do kanonizacji bł. Jana Pawła II, którą Ojciec Święty Franciszek wraz z Kolegium Kardynałów wyznaczył na dzień 27 kwietnia 2014 r.

Film i zdjęcia w dalszej części art.

W naszej parafii obchody Dnia Papieskiego odbyły się w dniu wyboru Jana Pawła II. Rozpoczęły się od Mszy św. o godz. 18, po której odbyło się krótkie przedstawienie słowno-muzyczne w wykonaniu Raniżowskiej scholii i młodzieży. Następnie ze słowami modlitwy różańcowej udaliśmy się w procesji różańcowej pod pomnik JPII przy Gminnym Gimnazjum w Raniżowie.  Po zakończonym różańcu i odśpiewaniu Apelu Jasnogórskiego pod pomnikiem złożone zostały niesione znicze i lampiony.

FILM Z DNIA PAPIESKIEGO <-kliknij

Jak każdy Dzień Papieski wywołał fale dobrych, wzruszających wspomnień „o Człowieku, który zawsze zadziwiał i ciągle zadziwia świat”. Dziękujemy wykonawcom za piękny występ i „anielskie” głosy, a wszystkim za liczny udział w tym szczególnym dla nas dniu.

Szczególnie widocznym akcentem obchodów Dnia Papieskiego jest także przeprowadzana przez Fundację dzieło Nowego Tysiąclecia zbiórka pieniędzy pod hasłem ”Dzielmy się miłością” na fundusz stypendialny dla utalentowanej młodzieży, pochodzącej z niezamożnych rodzin. Kierujemy zatem serdeczne podziękowania i tym osobom, które w ubiegłą niedzielę, po każdej Mszy Świętej, zaangażowały się w zbiórkę ofiary do puszek.

2001r. – „Jan Paweł II - Papież przełomów”
2002r. – „Jan Paweł II - świadek nadziei”
2003r. – „Jan Paweł II - Apostoł Jedności”
2004r. – „Jan Paweł II - pielgrzym pokoju”