Spotkanie opłatkowe 2017

spotkanie oplatkowe201717 grudnia 2017 r. w Domu Parafialnym w Raniżowie odbyła się wigilia dla osób starszych i samotnych z terenu gminy Raniżów. Organizatorem spotkania była nasza Parafia oraz Stowarzyszenie Gminy Raniżów. W wigilii wzięło udział ok. 60 osób z terenu gminy Raniżów.

Swoją obecnością zaszczycili s. Czesława Margarita Sondej oraz przedstawiciele władz: Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Zbigniew Chmielowiec, przewodniczący Rady Powiatu Mieczysław Burek, Przewodniczący Rady Parafialnej Stanisław Kobylarz, Radny Gminy Raniżów Jan Puzio oraz sołtys Woli Raniżowskiej Józef Raczek.

Spotkanie rozpoczęło się wspólnym odśpiewaniem kolędy. Następnie głos zabierali zaproszeni goście, po czym ks. Proboszcz Bogdan Piekut poprowadził modlitwę oraz pobłogosławił opłatki. Wszyscy mieli okazję do złożenia sobie świątecznych życzeń i przełamania się opłatkiem. Ostatnim punktem było spożycie wieczerzy przy wspólnym kolędowaniu. Całe spotkanie swoim śpiewem ubarwiała schola parafialna z Raniżowa.

Wieczerze wigilijne dla osób starszych i samotnych są organizowane dzięki wsparciu wielu osób i instytucji którym serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc. I jak deklaruje Ksiądz Proboszcz oraz Łukasz Bis Prezes Stowarzyszenia - w przyszłym roku też się na pewno odbędzie.