"Polska pod Krzyżem"

W ramach ogólnopolskiej akcji „Polska pod Krzyżem” 14 września z inicjatywy ks. proboszcza Bogdana Piekuta wyruszyła piesza pielgrzymka do Kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego w Porębach Wolskich. Intencją naszego pielgrzymowania była modlitwa za Kościół Święty oraz umiłowaną Ojczyznę. Po krótkiej modlitwie w kościele parafialnym grupa licząca ok. 110 pątników wyruszyła w kilkukilometrową trasę. Po dwugodzinnym marszu dotarliśmy do kościoła w Porębach, gdzie w tym samym czasie dotarli pielgrzymi z parafii Spie oraz okolicznych miejscowości, by wspólnie uczestniczyć w uroczystej mszy św. pod przewodnictwem ks. dziekana Romana Dyląga. Homilię wygłosił ks. Stanisław Olszówka, podczas której zwrócił szczególną uwagę na rolę Krzyża w życiu każdego człowieka. Na zakończenie podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu zawierzyliśmy naszą ojczyznę Chrystusowi Królowi. Po mszy św. mieszkańcy Porąb przygotowali smaczny posiłek oraz ciepłą kawę i herbatę a dla najmłodszych były słodkie upominki. Po wspólnej Agapie wyruszyliśmy w drogę powrotną autobusem , który został ufundowany przez pana Mariana Borawiaka. Dziękujemy wszystkim za piękne modlitewne uczestnictwo i wspaniałe świadectwo wiary.

Krzyż został uwielbiony, Krzyż był adorowany, Krzyż został wywyższony

Bogu niech będą dzięki!