Odpust parafialny 2020

Ave Maria!

W Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny patronki naszej parafii przeżywaliśmy odpust, który jak co roku zgromadził liczną rzeszę czcicieli Matki Bożej.

Sumie odpustowej przewodniczył ks. prof. dr hab. Władysław Nowak a słowo Boże wygłosił Ojciec Grzegorz Ozga .Kaznodzieja w kazaniu zwrócił uwagę na istotę przezywania odpustu. Mszę św. Koncelebrowali także ks. dziekan Bogdan Piekut, ks. Stanisław Półchłopek oraz ks. Konrad Fedorowski.

Przezywanie liturgii uświetnił chór parafialny, Parafialna Orkiestra Dęta z Komorowa oraz schola młodzieżowa działająca przy naszej parafii. Obecne były również poczty sztandarowe z OSP z Zielonki, Staniszewskiego oraz Raniżowa. Inna nazwa tej Uroczystości to święto Matki Bożej Zielnej. W tym dniu święcimy kwiaty i zioła, które wierni przynoszą, by wyrazić Matce Bożej wdzięczność za zebrane plony oraz wyraz naszej wiary w Jej macierzyńską opiekę.

„Kwiaty z pól okolicznych uszczknięte i zioła,

Przenajświętsze ofiary pracowitej wioski,

Przyniosły swe zapachy do wnętrza kościoła,

Przyniosły przed oblicze dobrej Matki Boskiej.”

Wacław Rolicz-Lieder

Z tej to również przyczyny zawitały do naszej świątyni delegacje z wieńcami dożynkowymi z Raniżowa, Staniszewskiego, Zielonki oraz Posuch. Wzorem lat ubiegłych w wigilię odpustu miała miejsce procesja na cmentarz, w czasie której modliliśmy się za zmarłych spoczywających na cmentarzu parafialnym.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom uroczystości odpustowych.

ODPUST - zobacz zdjęcia

WIGILIA ODPUSTU - zobacz zdjęcia