Nocna Parafialna Droga Krzyżowa

Ta Droga Krzyżowa będzie modlitwą o pokój w Ukrainie i za nasze rodziny”- tymi słowami Ks. dr Konrad Fedorowski w imieniu Rycerzy Kolumba, zaprosił nas do udziału w tym niezwykłym nabożeństwie. W piątek 8 kwietna, po wieczornej Eucharystii z kapłańskim błogosławieństwem, wyruszyliśmy na szlak Parafialnej Drogi Krzyżowej, zorganizowanej po raz pierwszy przez Księdza Proboszcza i Rycerzy Kolumba. Trasa zaczynała się i kończyła modlitwą pod Krzyżem Misyjnym przy raniżowskim kościele. Wiodła przez Staniszewskie, Zielonkę, Posuchy i Poręby Wolskie. Idąc w modlitewnym skupieniu zatrzymywaliśmy się przy kolejnych stacjach, rozmyślając o tym, co Pan Jezus przeżywał i wycierpiał by nas zbawić. Niosąc symboliczne krzyże, zagłębialiśmy się teksty przygotowanych rozważań wielbiąc Boga ale też poszukując odpowiedzi i stawiając nowe pytania. Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi (Mt 5,9) Z nadzieją prosiliśmy Boga o dar pokoju w Ukrainie i łaskę pojednania między narodami. Poszliśmy tą Drogą by modlić się o koniec wojny i za wszystkie jej ofiary. Za doświadczenie modlitwy i radości ze spotkania we Wspólnocie – chwała Dobremu Bogu !