Dane parafialne

Parafia Rzymsko - Katolicka
Wniebowzięcia NMP

ul. Grunwaldzka 32
36 - 130 Raniżów
tel. (17)2285010
Numer konta
14915910492002100011400001

Szukaj na stronie

Triduum Paschalne Raniżów 2023

Triduum Paschalne 2023 w Raniżowie
 
Po czasie jałmużny, modlitwy i postu oraz przebytej Nocnej Parafialnej Drodze Krzyżowej w Niedziele palmowa przywitaliśmy w naszej Świątyni Jezusa przybywającego na prawdziwym osiołku. Wraz z parafianami przeszliśmy w pięknym pochodzie wraz z kolorowymi palmami wprowadzając Jezusa do naszej świątyni, podczas wszystkich mszy przy udziale parafian odczytaliśmy mękę pańska jako zapowiedź wielkiego Tygodnia. Wieczorem pomimo deszczu daliśmy świadectwo i uczciliśmy Św. Jan Pawła II w rocznice jego Śmierci.
Triduum Paschalne zaczęliśmy w Wielki Czwartek od mszy, podczas której przenieśliśmy Jezusa do Ciemnicy i wraz z parafianami towarzyszyliśmy mu adorując wspólnie.
W wielki Piątek o godzinie 15:00 po raz ostatni w Tym roku odprowadziliśmy Jezusa Jego Droga Krzyżowa ulicami Raniżowa niosąc Krzyż Pojednania. Przedstawiciele wszystkich wspólnot rozważali 14 stacji nawiązując do naszych czasów. Złożyliśmy w grobie ciało Naszego Pana uczestnicząc w adoracji Krzyża i wraz ze strażą grobowa czuwałyśmy cała noc.
Wielka sobota zaczęła się od świecenia pokarmów. Całymi rodzinami udaliśmy się aby aby poświecić pokarmy.
Wieczorem Bardzo licznie uczestniczyliśmy w Liturgii Światła rozpoczynając Wielka Noc Zmartchwywstania, w Wielka Niedziele o 6:00  podczas Uroczystej Rezurekcji okrążyliśmy w procesji kościół trzy razy ukazując całemu światu Cud Zmartchwywstania Naszego Zbawiciela. Witając Zmartchwywstałego Jezusa w naszej Świątyni.
Chrystus Zmartchwywstał ! Prawdziwie Zmartchwywstał ! - ALLELUJA !
Linki do zdjęć:

Liturgia na dziś

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj 29

W tym tygodniu 1417

W tym miesiącu 558

Ogółem 959846