Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela 2023

W dniach 16-25.08.2023 r. 97 osób uczestniczyło w parafialnej pielgrzymce do Fatimy i Santiago de Compostela, zorganizowanej przez naszego ks. Proboszcza Bogdana Piekuta.

FATIMA 2023

GALERIA VIDEO

Odwiedzenie miejsc związanych z objawieniami Matki Bożej, codzienna Eucharystia oraz uczestnictwo z kilkutysięczną rzeszą pielgrzymów z całego świata w wieczornych procesjach różańcowych ze świecami , stały się dla każdego z uczestników niezwykłym doświadczeniem duchowym.

Wielu pielgrzymów przebyło na kolanach z różańcem w dłoni ponad 300 metrową tzw. drogę łaski, podczas której polecali Matce Bożej sprawy osobiste , rodzinne, naszej wspólnoty parafialnej i Ojczyzny.

Na trasie naszej pielgrzymki znalazły się również największe miasta Portugalii : Lizbona i Porto, a także ważne miejsca dziedzictwa kulturowo- religijnego Portugalczyków takie jak: Tomar, Nazare, Batalha, Alcobaca i Braga.

Nie zabrakło też chwili relaksu na plaży w Nazare, które słynie z największych na świecie fal i jest mekką surferów, a także pięknych widoków na najdalej wysuniętym na zachód punkcie Europy - Cabo da Roca .

Na koniec dotarliśmy do Santiago de Compostela w Hiszpanii do grobu św. Jakuba .

Nieocenioną wartością na naszych pątniczych szlakach były:

- duchowa opieka naszych duszpasterzy

- merytoryczna - naszych przewodniczek Pani Bożenki i Pani Edytki,

- logistyczna - biura Matteo Travel z Rzeszowa,

- wspólnota stworzona przez naszych wspaniałych Pielgrzymów.

Obfity bagaż pozytywnych wrażeń i zapadających w pamięci doświadczeń inspiruje do sięgania po nowe cele i próby ich osiągnięcia. Podobnie dzieje się z pielgrzymami. Kiedy wracamy z jednej wyprawy, już w głowie pojawia się pytanie: Co dalej???

Dziękujemy wszystkim pielgrzymom za obecność, wspólną modlitwę i świadectwo wiary. Niech Matka Boska Fatimska wniesie w serca pokój i umocni wiarę, a pośród zawiłości losów i dróg, niech nieustannie ochrania i dodaje radości.

„Fatimska nasza Pani, potężna Twa przyczyna, Orędowniczko nasza, Nadziejo Ty jedyna. Bądź z nami w każdy czas i nie opuszczaj nas”.