Osuszanie murów naszego Kościoła.

IMG 4182 resizeJak juz wszyscy zauważyli trwa remont naszego kościoła. W pierwszej kolejności została wyremontowana, pomalowana i umeblowana zakrystia. Następnie rozpoczęto remont kaplicy, gdzie położono już tynki renowacyjne. Obecnie jest przygotowywana pod założenie ogrzewania podłogowego. Wraz z remontem kaplicy rozpoczęto też prace przy osuszaniu murów na zewnątrz naszego Kościoła.

Prace te polegały na tym, że należało skuć tynk zewnętrzny na wysokości ponad 1,5 m (tj. wysokości zawilgocenia ścian) oraz odbojówkę betonową wokół Kościoła, a także oczyścić cegłę z cementowej zaprawy. Czynności te zostały już wykonane dzięki pomocy parafian - Bóg zapłać.

Obecnie ściany się osuszają, później położony będzie tynk renowacyjny, by nie dopuścić do zawilgocenia cegły. Następny etap prac to odkopywanie fundamentów oraz ich wzmocnienie i zabezpieczenie przed wilgocią, która przedostaje się do wewnątrz przez słabe odwodnienie wokół Kościoła.

Na dzień dzisiejszy widać jak zniszczona jest cegła w murze, a przy tak ruchliwej drodze staje się to niebezpieczne. Od wykonania tych prac uzależnione są wszelkie kolejne starania mające na celu renowację i konserwację Kościoła w Raniżowie. W późniejszej kolejności planowany jest remont wnętrza Świątyni (m.in. główny ołtarz, ogrzewanie, tynki).

Pragniemy wszystkim parafianom złożyć serdeczne BÓG ZAPŁAĆ, a szczególnie tym, którzy angażują się w pomoc przy pracach, jak i wszystkim ofiarodawcom.