"Kimże jest Ta, która świeci jak zorza..."

MG 0815 resizeW dniu 15 sierpnia w parafii Wniebowzięcia NMP w Raniżowie miał miejsce odpust parafialny. Przeżywaliśmy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Najważniejszą chwilą była uroczysta suma odpustowa o godzinie 11.30. Przed Mszą Świętą laureaci konkursu recytatorskiego na temat poezji Maryjnej prezentowali wiersze. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył Jego Ekscelencja Ks. Bp. Edward Frankowski. Wraz z nim kapłani z całego dekanatu oraz księża rodacy. Ksiądz biskup 15 sierpnia obchodzi swoje urodziny. W tym roku dostojny Jubilat świętuje 75 rocznicę urodzin, która równocześnie kończy posługę biskupa diecezji sandomierskiej. W homilii Ks. Bp. Edward Frankowski zachęcał, by na wzór Maryi stawać się radosnym chrześcijaninem. Zauważył, że powinniśmy patrzeć na naszą wiarę, w taki sposób jak dzieci: z ufnością, miłością i pokorą. Podczas Mszy Świętej miało miejsce poświęcenie ziół i kwiatów. Kontynuacją obchodów odpustowych był festyn rodzinny na stadionie w Raniżowie. Pierwszym punktem programu był mecz pomiędzy księżmi i oldboyami. Mecz zakończył się wynikiem 3:9 dla oldboyów. Po rozgrywkach sportowych był  koncert zespołu "Siostry Jeremiasza" oraz możliwość obejrzenia projekcji filmu "Popiełuszko. Wolność jest w nas" w sali Gminnego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Raniżowie.