Uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego w Porębach Wolskich

DSC01761 resizeDnia 15 września br. W parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Porębach Wolskich miał miejsce odpust parafialny.

Przeżywaliśmy święto uwielbiania Znaku naszego zbawiania. Najważniejszą chwilą była uroczysta suma odpustowa o godzinie 11.30 – Przewodniczył Jej ksiądz Jubilat Teodor Marut, który dziękował Bogu za dar 50 lat posługi kapłańskiej. Razem z nim Mszę Świętą celebrowani emerytowani już proboszczowie naszej raniżowskiej parafii. Ksiądz Jubilat w czasie Eucharystii wygłosił piękne Słowo Boże przytaczając nie tylko fakty historyczne dotyczące filialnego kościoła w Porębach Wolskich, ale również podzielił się z wiernymi zebranymi na uroczystości, swoimi doświadczeniami z życia w kapłaństwie. W homilii Ks. Teodor zachęcał, aby nie wstydzić się krzyża, lecz, aby pokochać go jeszcze bardziej i z odwagą nieść go przez życie.

Podczas Mszy Świętej miało miejsce poświęcenie nowych malowideł i polichromii, które zdobią teraz naszą Porębską świątynię. Jak zaznaczył ks. Marut, mają one pomagać wiernym w zanoszeniu modlitw do Pana Boga. Nie zabrakło również podziękowań księdzu Teodorowi Marutowi, za przewodniczenie Najświętszej Ofierze, za jubileusz 50 – ciu lat posługi kapłańskiej.

Tradycyjnym momentem uroczystości była procesja odpustowa wokół świątyni z udziałem kapłanów dekanatu Raniżów oraz dziękczynne Tedeum.

Do uwznioślenia tej pięknej uroczystości przyczynił się chór oraz asysta liturgiczna, która swą posługą pomagała wiernym jeszcze bardziej przeżywać tajemnice Eucharystyczne.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim tym, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystości odpustowej, a ks. Konradowi za to, że czuwał nad całym jej przebiegiem.

Za ten krzyż i Twoje łzy

za serdeczne krople krwi

Jezu dziękuję Ci