Rozpoczęcie roku wiary w naszej parafii.

DSC01911 resizeDzisiejsza niedziela przebiega w Kościele pod znakiem dwóch ważnych uroczystości. Pierwszą z nich jest 14. Dzień Papieski.  Przeżywany jest on pod hasłem „Jan Paweł II – Papież Rodziny”.

Drugim ważnym wydarzeniem jest Rok Wiary. Otwarty został on przez Ojca św. Benedykta XVI 11 października br. w Rzymie i trwał będzie do 24 listopada 2013 roku. Skąd te daty?  Otóż 11 października zbiegają się dwie rocznice: 50. rocznica otwarcia Soboru Watykańskiego II oraz 20. rocznica promulgowania Katechizmu Kościoła Katolickiego. Zakończenie, 24 listopada, to Uroczystość Chrystusa Króla. Dlatego symbolami Roku Wiary są księgi, które na początku Mszy św. wnieśliśmy do kościoła, a mianowicie Ewangeliarz, Dokumenty Soboru Watykańskiego II oraz Katechizm Kościoła Katolickiego.

Być może wielu z nas zapyta: Po co nam Rok Wiary? Czy o wiarę nie powinniśmy dbać na co dzień, a nie tylko przy szczególnych okazjach? Niewątpliwie tak, ale potrzebujemy również rocznic, świąt, uroczyście ogłoszonych okresów, by przypomnieć sobie i ożywić to, o czym winniśmy pamiętać każdego dnia. Tak też jest i z naszą wiarą. Benedykt XVI otwierając Rok Wiary zachęca nas do ożywienia naszej wiary, tak aby na nowo rozniecić w naszych sercach miłość do Boga i drugiego człowieka.

Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę.